אודות.

מערכות מידע - רשת עתיד


רשת החינוך עתיד היא חברה לתועלת הציבור (מוסד ללא כוונת רווח) המתמחה בניהול והפעלת מוסדות חינוך. רשת עתיד מנהלת בשנת הלימודים תשע"ח 38 מוסדות חינוך בהם בתי ספר תיכוניים, חטיבות ביניים, כפרי נוער, מרכזי חינוך טכנולוגי ומכינה קדם צבאית, בפריסה ארצית רחבה מרמת הגולן בצפון ועד דימונה בדרום. מוסדות הרשת מקיפים את קשת מקצועות החינוך בישראל, בדגש על חינוך טכנולוגי.

חזון רשת עתיד הוא להוביל לחינוך ערכי, מדעי, טכנולוגי, הבא לידי ביטוי ביישום תפיסה חינוכית המאפשרת לכל תלמיד באשר הוא לקבל את מרב ההזדמנויות לטיפוח ומימוש הפוטנציאל הטמון בו. כל זאת למען בטחון עתידו, ובמטרה למצות את כישוריו ונטיות ליבו. ניסיונה העשיר של רשת עתיד בניהול מוסדות חינוך מלמד כי ניתן לטפח בתלמידים סקרנות אינטלקטואלית ומוטיבציה להצלחה בלימודים, כך שכל אחד יכול להצטיין על פי יכולתו וכישוריו.

רשת עתיד פועלת בכל קשת המגזרים בחברה הישראלית- יהודי, חרדי, מוסלמי, דרוזי , נוצרי ובדואי, וגאה על היותה רשת חינוכית הדוגלת בערכי השוויוניות וכבוד האדם ובהעמקת התודעה לדמוקרטיה ולפלורליזם לצד סולידריות וטיפוח ערכי ההתנדבות ואהבת הארץ.

יתרונה הבולט של רשת עתיד הוא ביכולת "לתפור את החליפה החינוכית" המתאימה לכל קהילה, וזאת בהתאם למאפייני הקהילה הייעודית וצרכיה, לצד צרכי החברה בה היא נטועה.

בנוסף לשאר מסגרות החינוך המגוונות, רשת עתיד מנהלת גם את תכנית היל"ה (השכלת יסוד לימודי השלמה ) – תכנית הנמצאת באחריות תחום קידום נוער באגף א' לחינוך ילדים ונוער בסיכון במשרד החינוך. 1,300 מורי ומנחי תכנית היל"ה הם ממיטב עובדי ההוראה ולמותר לציין כי הם עובדים יומם וליל למען אותם בני נוער, שלא השתלבו במסגרות החינוך הפורמליות.

במסגרות החינוכיות שבניהול הרשת לומדים כ 22,000 תלמידים מכל המגזרים , והרשת מעסיקה למעלה מ-3,000 עובדי הוראה ומנהלים. מוסדות החינוך ברשת זכו לאורך השנים בפרסים רבים, ביניהם מקום ראשון ושני בתחרות הסייבר הישראלית, פרס החינוך המחוזי של החינוך הממלכתי-דתי, פרס הנשיא למדעים, פרס שר התחבורה, מקומות ראשונים בתחרויות בינלאומיות ולאומיות בתחומי ביולוגיה, הנדסה, מדעים, ו –Debate .

בתי ספר בניהולה של רשת עתיד זכו להיכלל בשנים האחרונות ברשימת מוסדות החינוך המצטיינים בהישגים ערכיים-חברתיים של משרד החינוך. משמעותו של הישג זה הוא כי בתי ספר אלו ביצעו פעילות נרחבת בתחום החברתי-ערכי, במניעת נשירה, בשילוב תלמידי חינוך מיוחד, בנכונות לשירות משמעותי בצה"ל ובתרומה לקהילה.